Něco z lesa, něco ze zahrady….

Z Medvědího česneku se ještě kouří, proto ten neostrý záběr :)) …..a k česneku byl tentokrát k večeři hrách. Rozmixovaný s čerstvým česnekem a lněným olejem, který se potřebuje navázat na sirnany, aby tělem jen neprošel, ale mohl až k buňkám a do mezibuněčného prostoru….

Lněný olej je důležitým zdrojem omega 3 mastných kyselin, které jsou pro naše tělo nezbytné. Jsou stavebním kamenem buněčných membrán – zde jsou velmi důležité pro buněčné dýchání – přijímání energie a odvádění odpadních látek z buněk…. 

 

Právě rozmixovaný, den předem namočený hrách, je jedna z potravin, která ve zralém stavu nepochází ze zahrady. Tam se likviduje rovnou do pusy zelený hrášek :)) ……

Madvědí česnek je prostě třeba využít…….tentokrát jsou k němu brambory ze zahrady….jen ještě uviděly šťouchadlo a zelený nakrátko nařezaný česnek….z brambor se opět ještě kouří…..

Když bychom chtěli spočítat náklady na takovou zdravou večeři, ani bychom nemuseli začít počítat, zvláště, když na cestu do lesa pro česnek, bylo použité kolo a vařič /tentokrát ne plotna kachlových kamen/ pro své vyrobené teplo použil energii ze Slunce……

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *