Z muzea JZD je nový včelín….

Pozorovat včelí svět, je jako sledovat život v úplně jiné galaxii….s jinými zákony, než nám byly dosud známy a s tak dokonalou organizací, že studium managmentu na vysoké škole, je večerníček a Jack Welch je učeň …..

Z bývalé váhy, kterou používalo kdysi JZD, jsme před lety vytrhly ze země kovovou část, na které se vážily naplněné vozy a vzniklo jezírko…..na památku zůstala uvnitř část s měřením….

A nyní nastal čas, aby domeček dostal nové využití, bude z něho malý včelín. Stačí vybudovat vletový otvor, za kterým budou uvnitř tři úly…..jen je třeba dát pozor, aby nespadla celá přední stěna při bourání otvoru, vyrobit ze dřeva vletový otvor, zazdít, opravit okna, natřít, vymalovat…atd…. :))

 

Je to krásný pocit, když si člověk vyrobí vše od píky…..s kamarádem jsme nařezali vloni prkna a i nyní se budou hodit….stačí ohoblovat, naměřit a spojit…… hlavně dvakrát měř a jednou řež! :))

…a teď už jen chronologicky foto…. :))

….až další kamarád, Jirka Beneš, přiveze včely, reportáž bude mít svůj konec……jenž bude znamenat začátek nového života na zahradě….opylování květů…..a možná trochu medu…..ale jen tolik, aby se tu včelám krásně žilo…..

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *