Téměř „Německá kopa“ – dokončení

Všechnu práci člověk nemusí dělat najednou a příští den je také den…..zatímco v prvním a druhém záhonku už příroda pracuje /viz. jeden z předchozích příspěvků/ a všechen život pod zemí zjišťuje co má nového k jídlu, po několika dnech došlo i na třetí záhonek, kde na dně už jsou jen větve, protože nekvalitní dřevo došlo a kvalitního mi bylo líto…..na větvích skončil opět ještě nerozložený bioodpad a vytvořil vrstvu pod slamnatý koňský hnůj.

Současně se záhonky jsem hned pokládal i kartony, na které přijde řezaňka. Stejně tak bych mohl použít třeba slámu, trávu, štěpku…..když na kartony nic nedám, pod sluncem se zkroutí, vítr je nadzvedne a déšť dorazí…..pod mulčem si karton hezky leží jako nejlepší koberec, ktery vytvořil rostlinám pod kartonem dokonalou tmu…..

Konečný stav všechntří záhonků, vytvořených vykopáním /vyrytím/ původní půdy, naskládání dřeva, bioodpadu, slamnatého koňského hnoje a půdy. Poslední vrstva bude kompost, který přidám, až na záhonky přijdou po 15. květnu sazenice…..budou to s největší pravděpodobností rajčata a papriky. Sazenicím ale v místě zasazení přidám do vyhloubené jamky i další kompost…..

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *