Rybíz, ostružiny a makové mléko s medem…..

Kolem plaňkového plotu vysázených několik odkopků ostružin postupně vytváří rok od roku zásobárnu sladkých ostružin, jen se musí počítat s tím, že když je ostružina černá, ještě to neznamená, že je zralá…..zralá ostružina je plně nalitá a s lesklými černými kuličkami se z posledních sil drží větvičky….pak je sladká….

Plot tvoří přirozenou oporu a prostor mezi keři mulčuji trávou, slámou, nebo řezaňkou, aby si kopřivy musely svými dlouhými kořeny hledat jiné místo k životu…..při trhání ostružin se zdá, že jejich množství je nekonečné…..a hlavně se každý rok nevysazují, neokopávají, ani nevyžadují jinou zvláštní péči……ty v lese také nemají svého zahradníka…a jaké bývají! :))

Snažímm se sledovat, které větvičky jsou nejvíce zatěžkané a nejdříve trhám zde, protože jinak jsou až na zemi a to se letos líbí hlavně slimákům…..

K opláchnutému rybízu jsem přidal rozemleté lněné semínko /v mlýnku na kávu/

A zalil oblíbeným makovým mlékem s medem……..ve vysokorychlostním mixéru pak zbyde ještě nevylité mléko, které se uchytí na stěnách…a protože je mi líto ho při umývání vypláchnout vodou do dřezu, ještě ho vyliji do misky, protože i lněné semínko se potřebuje napít…..

……a pak už zbývá jen: „Dobrou chuť!“ :))

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *