Rajčata schovaná před plísní, slimáky a mrazem……

V jednom z minulých videí jsme viděli, jak lze jednoduše zabránit plísni a slimákům, aby naše rajčata netrpěla. A jak je to koncem října?…..vše zůstává stejné, jen se úplně automaticky přidala i ochrana před mrazem. A ranních mrazíků u nás /443 m.n./ už bylo!…..dávno „odešla“ všechna rajčata, pokud je před tím nezlikvidovala plíseň, stejně jako pomrzly okurky a papriky…..to se ovšem netýká rajčat, která jsou u jižní zdi….

Spíše to vypadá, že rajčatům kombinace chladného vzduchu a slunce vyhovuje…….dozrávají stále nová a nová rajčata a tak opravdu jedinou nevýhodou je zálivka….ale v současných chladných dnech stačí zalít jen trochu každý třetí den, zatímco v létě je třeba zalévat každý den….

Rajčatům snad chladný vzduch opravdu nevadí, když se dívám na zdravá těla plodů…..u této zdi je jediná nehybridní odrůda, kterou semenařím každý rok :De Berao. Není ani velká, ani malá a na záhoncích ji doplňuje rajče japonské a ještě u další zdi cherry, vše samozřejmě opět nehybridní…..už žádná rajčata nezkouším…..tyto jsou vyzkoušené během let a když je druhů více, člověk si musí dávat neustále pozor, aby při semenaření něco nezaměnil…..vždy seju na jaře nová semínka a z předchozích let mám schovaná ta starší, kdyby se náhodou něco nepovedlo…..opět nesázím vše na jednu kartu…..

 

Každý rok vydrží rajčata až do opravdu prvních mrazů, protože zeď akumuluje neustále teplo, které vyzařuje během noci zpět, takže všechna rajčata se otrhají většinou až v polovině, nebo koncem listopadu, případně začátkem prosince…..každý rok je jiný a i tady platí, že jediná jistota v životě člověka, je změna……

2 komentáře

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *