Komposty pro příští rok

Kompost zpracuje vše, co během roku vyroste na zahradě, aby další rok všechnu svoji energii předal na záhoncích a políčku dál….a tak stále dokola…..kompost tak ve dne v noci převádí energii Slunce, která zůstala schována v rostlinách……a na bohatém kopostu, plném živin, pracujeme celý rok…..jestliže babička říkala, že správná hospodyně pro pírko i přes plot skočí, pak správný hospodář pro stéblo na kompost i přes plot skočí! :)))…….na začátku roku jsme se dívali na jarní komposty a jak vypadají nyní?

Tráva v letošním vlhkém roce přímo letí vzhůru, takže s ní hurá na kompost, jen je třeba přidat trochu Slunce, tedy uhlík….v tomto případě jsem přidal řezaňku….pokud je více času, ideální je kosa, protože tráva zůstane celá a na kompost se ve stéblech trávy dostane i vzduch….tráva ze sekačky, nabo zahradního traktoru, potřebuje uhlíku větší množství, jinak začne hnít…..

Ideální je kompost ve stínu…..

Tento kompostér už má něco za sebou…je starý kolem 20 let, ale stále slouží, do první komory přijdou zbytky z kuchyně a květinových záhonků, vše se přeháže do druhé komory a v třetí je k dispozici hotový kompost…..druhý je tentokrát skoro prázdný…..bydlí tu dýně a vyrostl tu sám i špenát, takže za chvíli jde do smoothie…. :))…..

A protože některé šlahouny ostružin uschly, rozdrtím je poklepáním sekyrkou a hurá s nimi také na kompost…. :)…..

A kdo neviděl jarní video o kompostech:

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *